Komunikacija
Komunikacija je zelo uporabno orodje za komuniciranje med čisto vsemi na šoli, zato vas bomo v tem delu naučili, kako jo uporabljati.
Komunikacija se lahko najde v levem meniju, pod zavihkom “Komunikacija”.
Ko ste enkrat v komunikaciji, lahko najdete nov meni z zavihkom “Nov pogovor”. Kliknite ga in prikazalo se vam bo naslednje.
V zgornji okvirček vpišite ime pogovora, na primer “Testni pogovor”, nakar izberete s kom bi se radi pogovarjali in posledično ustvarite skupino.
Vseeno je, če izberete sebe. Če se ne boste izbrali, vas bo sistem avtomatično dodal v to skupino.
Nihče v sistemu ne more videti vaših sporočil, razen oseb, dodanih v skupino, katero ste ustvarili, dokler nima dostopa do strežnika.
Kliknite “Ustvari” nakar bi se vam moral ustvariti ta nov pogovor.
Kliknite na skupino, v katero želite poslati sporočilo.
Vpišite novo sporočilo, nakar ga pošljete z gumbom “Pošlji”.
Komunikacija podpira Markdown. Markdown je preprost format za formatiranje teksta, ki hkrati podpira tudi HTML. O Markdownu se lahko podučite tukaj.
Izberite si sporočilo, katero želite izbrisati in čisto preprosto kliknete gumb “Izbriši”, ki se nahaja poleg pošiljateljeve profilne slike in imena.
Sporočila lahko brišete, popravljate ali urejate le če ste vi poslali to sporočilo. Tujih sporočil NE morete urejati, brisati ali kakorkoli popravljati.
Izberite si sporočilo, katero želite urediti in čisto preprosto kliknete gumb “Uredi”, ki se nahaja poleg pošiljateljeve profilne slike in imena. Kjer ste prej pošiljali sporočila, bi se vam moralo pojaviti sporočilo, katerega želite urediti. Uredite ga, kakor ste si zamislili, nakar kliknete gumb “Končaj z urejanjem”. To bo shranilo sporočilo.
Če ne želite urediti sporočila ali pa ste po nesreči kliknili na gumb “Uredi”, spodaj samo kliknite “Končaj z urejanjem brez shranjevanja sprememb”. To ne bo shranilo sprememb in vas bo dalo nazaj v način pošiljanja sporočil.